انرژی درمانی چیست و چه جایگاهی دارد؟

ناگفته نماند که تقویت عزت نفس و افزایش اعتماد به نفس، از دیگر فواید گروه درمانی تلقی می گردد. پس در ریتم مشخص پلک زده و نفس بکشید. طبق محاسبات، مشخص شده است که انرژی حرارتی ذخیره شده در ۱۱ کیلومتر فوقانی پوسته زمین معادل پنجاه هزار برابر کل انرژی به دست آمده از منابع نفت وگاز شناخته شده امروز جهان است. تقریبا توانی معادل با ۴۲ میلیون مگاوات حرارتی به طور پیوسته از کل سطح کره زمین قابل استحصال است که این مقدار انرژی، به طور پیوسته به فضای سردی که زمین را در بر گرفته است منتقل میشود. این حمام همچون ماسک گِل عمل میکند با این تفاوت که در مقیاس بزرگتری برای کل بدن به کار میرود. این دو ارتباط بسیار نزدیکی با هم دارند، به همین دلیل هر عاملی که بر یکی تأثیر گذارد دیگری را نیز متأثرخواهد کرد. استفاده از گِل همچنین بخش حیاتی درمان زیبایی طبیعی را تشکیل میدهد.

حمام گِل به عنوان نیروهای درمانی زمین ، پوست را با افزایش جریان چرخش خون و دادن انرژی به بافتهای آن ارتقاء میبخشد. با دور شدن از سطح زمين خود را در پناه تغييرات فصول قرار داده و در حقيقت از انرژي زمين گرمايي استفاده ميکردند. با چشمانی باز به محل درد نگاه کرده و با دراز کردن دستها و با نوک انگشتان و با قدرت انرژی خود در فکر خود اینطور خیال کنید که انرژی بد و منفی به سمت پاها همزمان با حرکت دادن دستان شما به سمت پایین میاید . جالب است بدانید پراناها یا انرژی حیات پلی است بین دنیای درون و دنیای بیرون انسانها، هنگامی که این رابطه ضعیف باشد انسان به خواسته و آمال و آرزوهای خود دست نخواهند یافت یا زندگی سرشار از غم و نگرانی و ناامیدی را سپری میکند و در آخر هم با همین شرایط روحی از جهان رخت میبندد. این نتیجه نیز حاصل شد که هر چه به طرف مرکز کره زمین نزدیکتر شویم دما افزایش مییابد به گونهای که به طور طبیعی در ازای هر صد متر افزایش عمق، تقریبا ۳ درجه سانتی به دمای طبیعی زمین افزوده میشود.

با مشاهده کوههای آتشفشان، بشر از دیر باز به این حقیقت رسیده بود که در اعماق زمین منبعی داغ وجو دارد. اینها همه مثالهایی است تا به درک بهتر این موضوع برسیم. طول مدت این حمام باید از ٣٠ دقیقه تا یک ساعت باشد. این حمام به عنوان نیروهای درمانی زمین ، در رها شدن از دردهای روماتیسمی یا درد مفاصل که به وسیله مصدومیتها به وجود میآید ارزشمند است. برخی از انواع صدف، خوراکی هستند؛ صدف همچنین کاربردهای تزیینی در منزل دارد و به عنوان وسایل دکوری در خانه استفاده میشود. البته بدیهی است که بهره برداری گسترده از ذخایر زمین گرمایی، مستلزم توسعه بیشتر در زمینه تکنیکهای اکتشاف و استخراج آن است. ریکی می تواند نتیجه تمام درمان های پزشکی را بهبود بخشد و موجب کاهش عوارض جانبی ناشی از این درمان ها شود. هنگامی که ما در مقری ضعیف قرار می گیریم ( به ویژه از نظرِ معنوی) ، در مقابل حملات آسیب پذیرتر می شویم که چون این مرحله که همان مقرِ ارواح(دیوها، شیاطین، انرژی های منفی و غیره ) است، برای اثر کذاشتن بر ما، نیاز به کمینه ی انرژی دارد. قبلا در مقاله لاغری با طب سوزنی درباره این موضوع به طور کامل صحبت کردیم که در صورت نیاز میتوانید مطالعه کنید.

این انرژی که به صورت حرارت از اعماق زمین به سطح هدایت میشود در صورت توسعه فن آوری استخراج آن،به تنهایی قادر خواهد بود کلیه نیازهای انرژی امروز وآینده بشر را تامین کند. اخیرا نیز از این انرژی در تامین گرمایش گلخانهها، حوضچههای پرورش ماهی، استخرهای تفریحی، پیشگیری از یخ زدگی معابر در فصل سرما، پمپهای حرارتی جهت تامین گرمایش و سرمایش ساختمانها و برخی از فرایندهای صنعتی استفاده میشود. اما این تکنیک اندکی سنگینتر بوده و نیاز به آمادگی جسمانی و گرم کردن دارد. نوارهای میکرو منافذ، میکرو سوزن ها، میکرو مگنت ها، آهنرباهای میله ای، آهنربای مینی مکسا، غلطک ها، ماساژورهای حلقه ای، دانه ها و بسیاری از مواد طبیعی برای انجام جلسات سوجوک تراپی نیاز است. هر شغلی نیاز به یک سری پیش نیازها دارد تا فرد بتواند در آن حرفه به موفقیت برسد. یعنی اگر چاکراهایبالایی تا 5/1 برابر بزرگ شدهاند؛ چاکراهای پایینی (قاعدهای، جنسی و نافی)به راحتی تا دو برابر و حتی بیشتر رسیدهاند. بعد، یک یا دو پتو بسته به دمای اتاق بر روی این صفحه پوشانده میشود. متخصصین انرژی درمانی معتقد هستند که انرژی درمانی می تواند در همه بیماری ها موثر باشد و در کنار همه درمان می توان از این تکنیک سود برد.

دیدگاهتان را بنویسید