۲- انرژی درمانی چگونه کار می کند؟

طب سوزنی کمک میکند تا تعادل چی در بدن به وضعیت مطلوب بازگردد و از راه استقرار در وضعیت پایدار چنین تعادلی، فرد میتواند تجربه هماهنگی با کل هستی که همان تعریف اصلی سلامت میباشد را تجربه کند. به این منظور، پزشک از طریق معاینه زبان و نبض و توجه به شرح حال بیمار تلاش میکند ریشه اصلی بیماری و نیز طبیعت بیماری را تشخیص دهد تا بتواند با بکارگیری روشهای مختلف نظیر طب سوزنی، گیاهدرمانی، اصلاح شیوه زندگی (رژیم غذایی، فعالیت بدنی،..) با فناوریهای امروزی، به بهبود بیماری کمک کند. اصولا تمام این تزها مرتبط است به تقوی و پرهیزگاری و این تقوی کارش هماهنگ سازی تمام انرژیهای است . ۳- چه چیزهایی برای آب نمک درمانی لازم است؟ خلقوخو و سبک زندگی چیزهایی هستند که تحت تاثیر انرژی درمانی قرار میگیرند و کیفیت زندگی را بهبود میبخشند. مرحلهی بعد فعال کردن حوزهی انرژی بیمار است. تمرینات و تکنیکهایی که میتواند این مراکز را فعال سازند متعدد و ویژه هستند و نیاز به کسب مهارت طی چند ماه تا چندین سال است.

در طول جلسه، شما به طور معمول به پشت دراز می کشید، 20 تا 30 دقیقه استراحت می کنید و اجازه می دهید که متخصص کریستال کار خود را انجام دهد. بین 1 تا 20 جلسه درمانی طبق تاییدیه سازمان غذا و دارو آمریکا، سوزن­ های فلزی از ورود سطحی به پوست تا یک یا چند اینچ عمق وارد بدن می­شوند. شما می توانید با نگه داشتن سنگ های قیمتی یا کریستال ها در آب جاری، به سرعت آنها را پاک کنید. در واقع علاوه بر آنکه به سلامت جسمتان کمک میکنید، با انجام مراقبهها و پرورش ذهنتان به یک تکامل معنوی نیز میرسید. کمک می کند به: شجاعت، انگیزه، قدرت، اعتماد به نفس، غلبه بر آسیب های گذشته، سرزندگی، متعادل سازی انرژی. بدین معنی که ارگان های بدن انسان برای ادامه حیات خود دارای انرژی خاص خود می باشند. مجموعه یین و یانگ بدن در حالت بهینه و سلامت در تعادل است اما بیماری هنگامی عارض میشود که تعادل میان یین و یانگ بیش از حد نوسانهای معمول در شبانه روز برهم بخورد. این کلمه شامل کلمات ژاپنی “re” (rei)، معنای کیهانی “ki” (به معنی “انرژی زندگی”) است.

آسیب­ ها: آسیب به گردن باعث دامن زدن به درد می­شود خصوصا آنهایی که در اثر تصادف رخ دهد. سازمان بهداشت جهانی و موسسه ملی سلامت آمریکا نام بیش از ۲۰۰ بیماری را که میتوان طب سوزنی را در درمان آنها بکار برد اعلام کرده است. درمان بیماری در طب چینی، شامل جایگزین نمودن یین یا یانگ کاهش یافته یا آرام نمودن یانگ یا یین اضافی است. در طب سوزنی برقی از جریان الکتریکی برای تحریک سوزن­ ها در طول درمان استفاده می­کنند. مشابه طب سوزنی، فتیله­ گذاری با هدف برقراری مجدد جریان انرژی حیات همزمان با تحریک بدن به تولید مسکن­ های طبیعی انجام می­گیرد. همچون افزایش جریان خون موضعی، تولید کلاژن در ناحیه، شروع پروسه ترمیم بافتی، تولید هورمون های داخلی بدن از طریق فعال شدن سیستم اتونوم (سیستم تنظیم کننده ارگان های داخل بدن)، تولید اندورفین و حتی داینورفین در بدن که منجر به اثرات ضد دردی قوی می شود. و انواع روش سوزن زدن به بدن در بیماری های مختلف را بحث می کند.

در بيشتر مباحث مربوط به چاكراها از هفت چاكرای اصلي بحث ميشود ولي ما عملاً صدها چاكرا داريم كه در سراسر بدنمان جاي گرفتهاند. در چنین شرایطی یاختهها و دستگاه ایمنی بدنمان در حداکثر توانایی و ظرفیت برای مقاومت در برابر عوامل بیماریزا میباشد. لذا وضو در طول عمر نیز اثر میگذارد. چرا که آنچه که مربوط به سلامتیجسمانی، مسئولیت پذیری، اعتماد به نفس، ارتباط صحیح، تحمل شرایط پراسترس و درک بهتر شرایط محیطی است همگی با انجام مداوم وضو حاصلمیآید. در انجام وضو ابتدا دستها به روی صورت کشیده میشود. در این مقاله به شما خواهیم گفت که ریکی چه است و پس از آن ما با درمان های ریکی، شیوه درمان ریکی، تکنیکهای درمان ریکی و بررسی مشاهدات موجود در مورد مزایای سلامتی ریکی آشنا خواهیم شد. سوزن های مورد استفاده بسیار ظریف از جنس استیل و صیقلی می باشد که در حین وارد کردن به نقاط خاص دردی ایجاد نمی شود. چنانچه بیماری در این مرحله اولیه درمان نشود تبدیل به یک بیماری علامت دار یا اختلال عملکرد مزمن میشود.

دیدگاهتان را بنویسید